Etiket Alarm Sökücüler

Etiket Alarm Sökücüler
Mağaza Güvenliğindeki Yeni Trend

Etiket Alarm Sökücüler mağazalar için güvenlik, müşteri deneyimini geliştirmenin yanı sıra ürün hırsızlığını önlemek açısından da son derece önemlidir. Bu nedenle, teknolojinin sunduğu yeniliklerle birlikte, mağaza sahiplerinin en büyük yardımcıları haline gelmiştir. Alarm sökücülerin ne olduğunu, nasıl çalıştığını  birlikte nasıl kullanılabileceğini inceleyeceğiz.

Mıknatıslı Etiket Alarm Sökücülerin Özellikleri:

Mağaza güvenlik sistemlerinde kullanılan cihazlardır. Genellikle giyim, elektronik ve benzeri ürünlerin üzerine yerleştirilir ürün alarm antenleri tarafından algılanarak, etiketin sökülmeye çalışıldığını tespit ederler. Mağaza girişinde bulunan Mağaza alarm  sistemlerinin uyarı vermemesi için ürün üzerinden kasa görevlisi tarafından çıkarılır.

Etiket Alarm Sökücü Çalışma Prensibi:

Etiket Alarm Sökücü Çalışma Prensibi

Manyetik veya radyo frekansı (RF) tabanlı teknolojiler kullanarak çalışır. Manyetik sökücüler, manyetik bir alan oluşturarak etiketin üzerindeki manyetik bileşeni algılar. RF tabanlı etiket alarm sökücüler ise etiketteki radyo frekans sinyalini tespit ederek çalışır. Her iki teknoloji de etiketin sökülmeye çalışıldığını algıladığında alarmı tetikler.