Otel Kapı Kilit Sistemleri;

Konaklama yapacak misafirlerin tanımlanmış süre içerisinde odalarına güvenle girmelerini, odaya girdikten sonra odaya enerji vererek tüm elektrikli cihazları aktif etmesini sağlar. 16-bit MUC entegreleri devre üzerine gömülü olarak uygulanmış olup böylece istikrarlı çalışma sağlanmıştır. Benzersiz düşük güç tasarımı sayesinde pil ömrü eski modellere göre 3 kat daha artmıştır. Pil bitmesi durumunda klasik sistem mekanik anahtar kullanılarak da açılabilmektedir.

 Otel kapı kilit sistemi nasıl çalışır ?

Otel kapı kilit sistemleri, bir kart veya anahtar kartı kullanarak otel odası kapılarını açmak ve kapatmak için kullanılan bir elektronik kilit sistemidir.

Sistemin çalışması şu şekildedir:

Oteldeki her odanın kapısı, özel bir kilit sistemi ile donatılmıştır. Bu kilit sistemi, kapının iç tarafında bir elektronik kontrol paneli ve dış tarafında bir kart okuyucu bulunur.

Her oda için, otel tarafından verilen bir kart veya anahtar kartı vardır. Bu kart, kapının üzerindeki kart okuyucuya takılarak kapının açılmasına izin verir.

Kapının içindeki elektronik kontrol paneli, kartın geçerli olup olmadığını kontrol eder ve eğer kart geçerliyse, kilidi açar. Kart okuyucu, kartın üzerindeki manyetik bant veya çip üzerindeki bilgileri okur ve bu bilgileri kontrol paneline ileterek kapının açılmasını sağlar.

Kapı açıldığında, kontrol paneli, açılış zamanını kaydeder ve odada kalan kişilerin kimlik bilgilerini kontrol eder. Bu bilgiler, otel personeli tarafından kullanılarak, odanın hangi zamanlarda açıldığı ve kimlerin kaldığı gibi bilgilerin kaydedilmesine yardımcı olur.

Kapı, kart okuyucuya takılır ve kapının kilitlenmesi için kontrol paneline sinyal gönderir. Böylece, kapı kilitlenir ve sadece geçerli bir kart veya anahtar kartı kullanılarak açılabilir.

Kartlı otel kapı kilit sistemleri, güvenliği arttırmak ve otel personelinin erişimini kontrol etmek için kullanılan modern bir teknolojidir. Bu sistemler, otellerde konaklayanların güvenliği için önemli bir rol oynar.

Teknik Özellikleri;
Marka / Model: GUSTAVO G620 Mifare Otel Kapı Kilidi
Gövde: Paslanmaz ÇELİK- Gri renklidir
Kilit Testi: 300.000 kez test edilmiş kilit sistemi
Mekanizma Testi: 500.000 kez test edilmiş Japonya Mabuchi mikro-motor
Çalışma Frekansı: 13.56 MHz Mifare
Kart Türü: T5557 Mifare Kart
Ebatları: 305 x 75 mm
Kart Okuma Mesafesi: 8 cm mesafeye kadar
Perfect Geçiş: Master Card, bina kartı, kat kartı, ziyaretçi kartı, acil durum kartı gibi kartları tanıma özelliği olup, otel yöneticileri herhangi bir zamanda ihtiyaca göre her kart yetkisi değiştirebilir ve kart kullanımlarını raporlayabilir.
Güç Kaynağı: DC4.5V-6.5V, 1.5V AA alkalin pil
Pil Ömrü: Max. 25.000 geçiş olup düşük pil uyarısı mevcuttur. Son 100 geçişte düşük pil uyarısı verir.
Manyetik Koruma: Anti-statik gövdesi 15.000 voltluk güçlü manyetik alan etkisinde bile kayıpsız çalışabilir.
Mekanik Kilit: Acil durum yahut pil bitmesi gibi durumlarda mekanik anahtar ile giriş yapılabilir. Otel Yöneticisi için yedek anahtarı mevcuttur.
Kart okuma ve yazma: <0,1 saniye
Data Pili: İçerisindeki setup data pili, batarya bitmesi durumundaki hafızasındaki bilgileri 10 yıl saklayabilir.
Ağırlık: Yaklaşık 3 kg.
Çalışma Sıcaklığı: -20+85 derece
Çalışma Nemi: % 15-95 bağıl nem

Elektronik Şifreli Dolap Kabin Çekmece Kilidi;

Şifreli kilit ile emanet dolap ve kasaları, ofis mobilyası dolap ve çekmeceleri, cep telefonu şarj dolapları, hamam sauna soyunma dolapları, AVM emanet kasa ve dolapları başta olmak üzere güvenlik gerektiren her alanda etkin koruma sağlar.

ŞİFRELİ DOLAP KİLİDİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Dokunmatik tuşludur
Metal ve ahşap dolaplara takılabilir
92*38 mm ebatlarındadır
Sabit bir şifre yahut her defasında kullanıcının belirleyebileceği farklı şifreler tanımlanabilir
Kolay montaj ve kullanım
25mm e kadar kalınlığa sahip dolaplara takılabilir
Çalışma ısısı -20ºC ~ +65ºC dır
Çalışma nem aralığı 20%~80%
502030-260mAh pile sahiptir
Pil gücü azaldığında alarm vermeye başlar ve 200 kez daha açılabilir

OTEL KAPI KİLİT SİSTEMİ PROGRAMI

Otel Kapı Kilit Sistemi Programı ile otel müşterilerinin girişleri, yani check-in ve check-out yapılmaktadır. Müşterinin konaklama süresi sisteme girilir ve o süre boyunca odaya giriş çıkışı sağlanır. Konaklamanın bitiş süresi ve günü geldiğinde otel oda kapı kilidi otomatik olarak iptal olur. Bu programa tanımlanıan tam yetkili kartlar da bulunmaktadır. Bu kartları housekeeping (temizlik görevlileri) gibi bölümler kullanmaktadır. Bir otelin her katı ve her odası için ayrı tanımlamalar da yapılabilmektedir. (Single, double, triple vs. ya da tek yataklı, çift yataklı olarak) otel kapı kilidi programı ile bütün katlardaki otel odalarına ayrı ayrı tanımlamalar yapılır ve müşteri geldiğinde kalacağı süre kadar yazılım üzerinden o karta yetki verilmektedir.